29.9.2015#hudba#Naučmese.cz#recenze

Vykašlete se na noty, hrajte podle sluchu

Vykašlete se na noty, hrajte podle sluchu

Noty jsem nikdy neuměl. Od 13ti let hraju na kytaru, a posledních několik let jsem začal hrát i na saxofon. Jsem takový samorost, takže jsem nešel cestou učení se not a saxofonových partů, ale snažím se hrát s kamarádama v hospodě a reagovat jako sólový nástroj. Líbí se mi na tom to, že se nemusím nutně učit a cvičit se zbytkem kapely každou písničku, ale dokážu improvizovat. Stejně tak jako v životě a podnikání dávám přednost improvizaci před “našprtáním”, i v hudbě si zkrátka víc užívám, když mě “teď a tady” drží drobná nejistota a adrenalin.

Kurz “Vykašlete se na noty, hrajte podle sluchu” vede Hynek Jína. Kromě kurzu je součástí projektu svobodauceni.cz a vede hudební setkávání s názvem Muzicírování, kterého jsem se také jednou účastnil.

Na kurzu se nás sešlo 6 účastníků, každý se svým hudebním nástrojem. Já jsem se rozhodl svůj saxofon nebrat a spíš se stát součástí teoreticky. Navíc mám v iPhone GarageBand, kde se dá harmonie skvěle zkoušet na několik nástrojů.

Účastníci přinesli kytary, ukulele a housle. Kurz měl zhruba 1,5 hodiny. Hynek měl na začátku lehce rozházené myšlenky, ale vzhledem k tomu, že s těmito kurzy začíná je to pochopitelné. Ale jinak má Hynek velmi klidný projev, který je mi příjemný. Rozebrali jsme postupně 2 české písničky, na kterých nám vysvětlil harmonické postupy. Ukázal nám metody kterými se dá zahrát doprovod i bez toho, abychom dopředu věděli konkrétní akordy.

Já osobně jsem čekal (asi mi to tak víc evokoval název), že se bude kurz více zabývat improvizací sólových nástrojů do doprovodu. Ale rozhodně jsem nebyl nijak zklamaný, informací bylo dost. Oceňuji zejména praktickou pomůcku, kterou nám Hynek všem rozdal, a na které nám poté vše přehledně vysvětloval.

Hynek má také takový “proti-kurz” Jak zvládnout noty za jednu hodinu a ještě Individuální kurz hrani na žesťové nástroje.

Díky Hynkovi a účastníkům za fajn večer :).

 

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation