14.10.2015#Naučmese.cz#seberozvoj#stres

Stop stres

20150220-093747-img-4128-300×450

Stres je přirozená reakce na situace, které nás v životě potkávají. Je s námi už od nepaměti. Stresová reakce sloužila jako obrana v nebezpečných životních situacích původních druhů lidí. Díky stresu vaši předci stihli utéct rozzuřené šelmě, nebo přeprat bojovníka cizího kmene.

Jenže v dnešní době už ztrácí stres smysl, nebojujeme svaly, ale mozkem. A to je právě ten problém. Markéta Bäumelová nám na kurzu Stop stres vysvětlila, že stresová reakce vyvolá vyplavování určitých hormonů, které tělo připraví na boj nebo rychlý útěk. Tím, že poté ale stresu nevyužijeme k boji, se v těle tento tlak hromadí a dává zapříčinu spoustě civilizačních chorob.

Markéta krásně pojmenovala nepřítele, ukázala nám několik tipů jak mu předcházet a jak se mu bránit. Vysvětlila rozdíl mezi pozitivním a negativním stresem. Nakonec nám ukázala metody, jak se stresem pracovat a jak se dopátrat příčiny, kterou je nutné odbourat.

O stresu jako takovém jsem „v teoretické“ rovině nevěděl před kurzem vlastně vůbec nic. Vždy jsem s ním bojoval po svém, a snažil se ho nějak intuitivně obrátit „na svou stranu“. Líbilo se mi, že mi Markéta mé vysledované vzorce dokázala vysvětlit. Celý kurz jsem souhlasně kýval :).

Kurz se odehrával v moc příjemné kavárně na Praze 6. Pro mě to byl velmi příjemně strávený čas ve fajn společnosti dalších dvou účastnic. Společně jsme si navzájem odhalili své negativní i pozitivní zkušenosti se stresem, a zamýšleli se nad vlastními zkušenostmi. To obecně na kurzech Naučmese oceňuji ze všeho nejvíc.

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation