12.11.2015#3byty#Pragulic#Praha Neznámá#projekty

Projekty, které mě zaujaly #3

Pragulic

Pragulic

Projekt 3 studentů VŠE má své místo v Praze už delší dobu. Již zhruba před čtyřmi lety jsem byl na jedné z jejich prohlídek. O co jde? Pragulic je prohlídka pražských zákoutí, ovšem průvodce vám nedělají “profesionální průvodci”, nýbrž autentičtí bezdomovci.

Každý bezdomovec má za sebou nějaký příběh, a právě ten příběh nasáváte při procházce různými částmi Prahy. Já byl na prohlídce s Karimem, bezdomovcem, který se živil po revoluci jako prostitut. Jeho prohlídka začínala kde jinde, než u Hlavního nádraží. Prošli jsme pěkný kousek Prahy a Karim nám u desítek míst vyprávěl historky naprosto jiné, než můžete slyšet u tuctových pražských prohlídek. Vyprávěl příběhy o drogovém podsvětí a zážitky z doby, kdy se ve velkém prodávali v 90. letech kluci na ulicích.

Takových “průvodců” je v Pragulic několik. A každý má svůj příběh. S každým zažijete jinou část Prahy po svém. Pragulic nabízí dokonce celodenní zážitkový program s názvem “24 hodin bez domova”. Taky asi vyzkouším :).

Praha NeznámáPraha Neznámá

S Petrem Ryskou, který má projekt “Praha Neznámá” na svědomí, jsem se seznámil na jednom z Hubích MeetUpů. Bere si za cíl ukázat Prahu širším záběrem, než je jen centrum, Pražský hrad a Karlův most. Prohlídky provádí v zapomenutých částech Prahy, které se oproti zkomercionalizovanému pražskému centru, mohou chlubit mnohem autentičtější atmosférou a geniem loci.

Můžete tedy navštívit komentované prohlídky Krče, Michle, Břevnova a desítky dalších na první pohled “nezajímavých” lokalit. Podíváte se na místa, které z hlavních silnic neznáte, a vyslechnete si jejich historii a příběhy.

3byty3byty

Když už jsme u těch procházek Prahou, musím zmínit i projekt 3byty, který vyhrál na posledním Hubím MashUpu. Mám rád vaření, socialsharing a networking. A tohle všechno dohromady jsou 3byty :).

Na počátku je 6 párů lidí. Každý z párů vaří u sebe doma jeden z chodů společné večeře (předkrm, hlavní chod a dezert). Vždy 3 páry se sejdou postupně na jednotlivé chody s tím, že každý pár s každým chodem pozná vždy 2 nové páry. Ve výsledku tedy potkáte 10 zajímavých lidí, kteří se navíc po večeři sejdou na soukromé párty v klubu.

Takže vlastně taková kombinace seznamky a Prostřena :).

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation