13.10.2015#ČajTýdne.cz#Ordr.cz#projekty#VímVíc.cz

Projekty, které mě zaujaly #2

Ordr.cz

Ordr.cz

O food delivery startupu Ordr.cz mluvím i na svém kurzu. Když do ČR přišlo před časem Dáme jídlo podporované pořádnou marketingovou kampaní, nikdo nevěřil, že by byl alespoň v Praze prostor pro další službu rozvážející jídlo. Několik dalších jich zkrachovalo.

Ale objevil se právě Ordr.cz. Ten na to šel od lesa. DámeJídlo nabízí skvělý výběr restaurací a spoustu druhů kuchyní, ale Ordr.cz nabízí jen jedno jídlo denně (respektive jeden oběd a jednu večeři), ale na druhou stranu dovážku do několika minut.

Praxe většinou funguje tak, že objednávám jedním kliknutím na mobilní aplikaci jídlo, a do 3 minut už kurýr stojí před barákem. Zkuste si Ordr.cz, a pochopte sami, jak to dokázali :).

Čaj týdne

Čaj týdneKdyž vstoupíte do prodejny s čajem, většinou na vás vybafne spousty nádob se spoustou druhů čajů. Pro čajového začátečníka jistá paralýza. Lidé se často obávají do takové prodejny vstoupit, protože vědí, že tomu nerozumí, a že si budou muset vybrat. Profesionálům zase chybí inspirace a dostatečně proškolený personál.

Čaj týdne se rozhodl pojmout prodej čaje jinak. Každý týden vyberou jeden čaj, o kterém sepíšou inspirativní příběh, provedou degustace, a celý eshop na jeden týden vpodstatě věnují jen tomuto čaji. Tak nutí milovníky čaje neustále se na eshop vracet, a sledovat, co přinese každý týden nového. Pro čajové začátečníky zase přináší jednoduchou volbu bez rozhodovací paralýzy.

VímVíc.cz

VímVíc.czVzdělávací portál Vím víc je ještě horká novinka. Podpořený kampaní na HitHitu a masáží ze strany foundera Michala Hardyna přichází – i když později než měl – konečně s beta verzí. Jedná se o vzdělávací portál, na kterém si můžete vybrat z několika video kurzů s širokým zaměřením.

Sice jsem čekal po dlouhém inkubování větší výběr kurzů (navíc je většina kurzů aktuálně jen v přípravě), ale je pochopitelné, že domluvit se s lektory a natočit všechna videa je složitější, než to měl při startu třeba Naučmese.cz. Portál ale stojí za sledování.

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation