1.10.2015#Mladý kokos#projekty#Sharygator#TravelSpicer

Projekty, které mě zaujaly #1

Adam Motvička

Sharygator: Půjč si vrtačku nebo Xbox

Sharygator je projekt Roberta Johnson, setkal jsem se s ním už na mastermindu který jsem moderoval v rámci Social Impact Award. Cíl projektu je poskytnout tržiště pro půjčování věcí, které člověk nepotřebuje každý den. Jak často se mi stalo, že jsem sháněl vrtačku na vyvrtání dvou děr, nebo potřeboval na pár dní půjčit fotografický stativ.

SharygatorV rámci minimalismu se snažím kupovat a vlastnit co nejméně věcí. Na co kupovat vrtačku, kterou potřebuji jednou za dva roky? Díky Sharygator můžu najít někoho kdo jí nabízí za symbolickou cenu k propůjčení. A nebo mohu naopak něco z vlastní domácnosti či garáže nabídnout někomu jinému.

Robert má před sebou dlouhou cestu. Projekt je to super, třeba na brněnském MashUpu vyhrál u lidí na plné čáře. Ovšem bude bojovat (a už bojuje) se “strachem” lidí. Je to něco nového a spousta lidí není zvyklá sdílet takto své věci. Pro mě osobně je Sharygator jedním z nejlepších “social sharing” nápadů.

Mladý kokos

Mladý kokosZajímavý “produkt” prodává jednoproduktový eshop “Mladý kokos”. Snaží se prorazit na trh s nabídkou kokosů dovezených z kokosových plantáží z Ratchaburi v Thajsku. Profilují se jako podporující asijských farmářů. Otázkou je, jestli jde opravdu o udržitelné a fair-trade farmaření.

Eshop výborně komunikují a doplňují ebooky, blogem, recepty a videi. Občas jejich stánek vídám i na food festivalech v Praze. Na webu uvádí spousty kladů pro zdraví – k tomu jsem trochu skeptický, ale nepřísluší mi soudit. Spíš než cílovku v jednotlivcích, kteří by si naplnili lednici kokosy, vidím potenciál v různých firemních akcích a večírcích, kde může fungovat jako skvělý welcome drink. A také na festivalech. S kokosem v ruce zaručeně každý upoutá pozornost kolemjdoucích, kteří okamžitě řeší, kde se to dá koupit. Vím to z vlastní zkušenosti :).

TravelSpicer: Rady na cesty

TravelSpicerS Petrem Klymencem, který má TravelSpicer na svědomí, jsem nějaký čas spolupracoval jako programátor a zároveň “produkťák”. Sice jsme se už rozešli, ale Travel Spicer je podle mě stále super nápad. Je jen na Petrovi, jak se mu ho podaří zpropagovat dále.

Hlavní myšlenka se dá popsat jako “Naučmese pro cestovatele”. Nejde ale ani tak o povídání příběhů z cest, ale setkání, při kterém zkušený cestovatel z dané země probírá se zájemci praktické tipy kam se vydat, co vidět, a jak k cestě přistoupit. Hlavní myšlenka je v tom, že když člověk utratí například 40000 Kč za letenky a ubytování, rád ušetří čas hledání na internetu a pročítání neaktuálních průvodců, a raději si poslechne přímo člověka, který má s danou zemí bohaté zkušenosti.

V aktuální fázi TravelSpicer nabízí jen offline kurzy v Praze. V této formě to ovšem není udržitelný business. Ale cíl je rozšířit projekt do celého světa, a poskytovat platformu pro online kurzy komukoli, kdo má o dané destinaci co říci. Díky tomu se už dá prodej zajímavě škálovat.

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation