24.6.2016#business#práce#život

Nečekej na konkrétní recept, chybuj

photo-1462146449396-2d7d4ba877d7

Na různých networkovacích akcích narážím na lidi, kteří “sbírají informace”. Chodí stále na kurzy, workshopy, vzdělávají se na přednáškách a podobně. Spoustu lidí mi na mých kurzech říkají výčty dalších jiných kurzů na kterých byly předtím. Ale když se jich zeptám, jestli už něco hmatatelného udělali, většinou kroutí hlavou.

Vzdělávání je fajn, setkávání se s podobně nalazenými lidmy a sbírání informací také. Jenže je hodně jednoduché sklouznout do toho, že jen chodíte na akce, ale k akci samotné se neodhodláte. Většinou lidé čekají na jakýsi “magic pill”, který dostanou, a který jim otevře oči a oni se konečně odhodlají. Tajemství je jedině v tom, že se k tomu musíte odhodlat vy sami.

Plynutí života je postaveno na akcích a reakcích. Pokud budete sedět doma na zadku a nic nedělat, nic se nestane. Jestliže budete jen sbírat informace a nijak je nepoužívat, také se nic nestane. Nikdy dopředu nemůžete vědět, který krok bude ten správný. Musíte ale krok učinit, abyste to zjistili.

Otřepaných frází kolem chybování je dost: “Chybovat je lidské”, nebo “Chybami se člověk učí”. Můj šéf v mém prvním zaměstnání říkal: “Ideální není neudělat chybu, ale udělat danou chybu jen jednou”. To přesně vystihuje celý proces učení se.

Už ze školy jsme nastavení tak, že za každou chybu je známka dolů. A když chybu uděláte před tabulí, může se vám vysmát i zbytek třídy. Časem v nás tím vznikl blok. Tak moc se bojíme dělat nové chyby, že nakonec končíme v kolečku ve kterém neustále opakujeme jen chyby staré. A to je cesta ke stagnaci.

Pokud se vám zrovna nepovedlo to o co jste se snažili, super! Víte, že tohle není správná cesta. Poučte se z toho. Zjistěte proč se to nepovedlo. A pak to zkuste jinak a svých starých chyb se vyvarujte. Co se nejhoršího může stát? Většinou máme tendenci ve svých pesimistických vidinách výsledku přehánět. Lidé odpouštějí. A pokud máte pocit že ne, tak alespoň věřte, že zapomínají ještě mnohem rychleji.

E-kniha „Chci podnikat, ale nevím v čem ani jak“

Tento úryvek je z mé připravované e-knihy „Chci podnikat, ale nevím v čem ani jak“. Netvrdím, že podnikat může každý z vás. Podnikání bohužel není pro každého. Ale věřím, že velké množství nespokojených lidí může začít podnikat a naplnit svůj život smysluplnou a udržitelnou prací sami pro sebe.

Zjistit více informací o e-knize

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation