8.4.2015#e-mail#inbox#mailbox

Mailbox od Dropboxu, moje zkušenosti

Mailbox Dropbox

Mailbox od DropboxuEmail je pořád nejčastějším komunikačním nástrojem. Odolává trendům, startupům a stále si drží svojí pozici. A zatím to nevypadá, že by mu někdo šlapal na paty. Jednoduchý protokol, který je s námi už 50 let neohrozí ani Česká pošta se svými datovými schránkami, ani skvělá multifunkční OpenCard.

Jenže je potřeba inovovat uživatelské rozhraní. Před několika lety přišel Google s novým Gmailem, jehož rozhranní bylo opravdu inovátorské, hlavně co se rychlosti týče. Já si ho oblíbil, ale dnes je již zastaralé. Google ho zkouší opatrně nahrazovat Inboxem, ale ten mi přijde jako splácanina Google+ a Gmailu.

Moje práce s emailem probíhala tak, že v Gmailu jsem si udělal štítek „ODEPSAT“, a všechno důležité, na co bylo potřeba reagovat, jsem tímto štítkem tagoval. Ovšem stávalo se, že spousta těchto emailů nakonec po dvou dnech zmizela z první stránky, a už jsem na ně nějak zapomněl.

Líbila se mi myšlenka „Inbox Zero“. Tedy stále prázdné schránky ve které stojí jen věci které je potřeba vyřešit. A pak jsem narazil na Mailbox od Dropboxu. Je jednoduchý, intuitivní a zlepšil mi workflow s emaily.

Mailbox od DropboxuPropojí se s Gmailem nebo iCloudem, natáhne vaše emaily. Každý nový email můžete buďto odstranit křížkem, fajfkou archivovat (takové emaily v budoucnu můžete dohledat ve vyhledávání, ale nepřekáží v inboxu), nebo odložit na později. A to je přesně na tom skvělé. Sedím v kanclu a přijde mi email na který potřebuji reagovat. Ale až večer, až budu doma. Prostě kliknu na „This evening“. Nebo chci aby mi tento email přišel až zítra ráno, až přijdu do kanceláře, protože to bude první věc, kterou budu řešit. Tak prostě kliknu na „Tomorrow“. Nebo ho čtu na mobilu a chci ho vyřešit až přijdu k počítači – kliknu na „Desktop“.

Super jednoduchá správa emailu dostupná pro Android, iOS a OS X. Pro poslední jmenovaný je zatím jen v betaverzi, občas se to projeví nedokonalostí, při které ho musím vypnout a zapnout. Jinak skvělá věc a jsem nadšenej, díky :).

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation