31.10.2014#emailing#google spreadsheet#google tabulky

Jak odeslat hromadný personalizovaný email za 5 minut zdarma

Hromadný emailing

Na internetu je velké množství služeb pro hromadné odesílání emailů. Od MailChimpu až po český SmartEmailing. Pracují tak, že v nich sbíráte odběratele, a těm poté můžete odesílat hromadné emaily. Podle množství odběratelů a odeslaných emailů poté platíte. Ale co když chcete jen odeslat několik desítek emailů například svým inzerentům, návštěvníkům vašeho kurzu, nebo prostě začínáte a máte jen několik málo odběratelů, a ještě navíc sesbíraných jen pomocí Google Formulářů?

Nemusíte cpát kontakty nikam do složitých systémů. Pokud používáte Gmail, můžete odeslat až 100 perfektně jednoduše personalizovaných emailů denně zadarmo. Stačí dostat emailové adresy příjemců do Google Tabulek a text emailu napsat standardně v Gmailu jak jste zvyklí.

Tady je návod jak konkrétně na to:

Nainstalujte Google Spreadsheet rozšíření Yet Another Mail Merge a potvrďte oprávnění.

Vytvořte si v tabulce seznam příjemců. Můžete ho importovat z Excelu, zkopírovat z textového souboru, nebo napsat ručně. Jeden řádek, jeden příjemce. V prvním řádku sloupce pojmenujte (viz. obrázek). Je možné přidat libovolný počet dalších hodnot do dalších sloupců, které pak jde použít v těle emailu.
Příjemci hromadného emailu

Vytvořte si v GMailu nový email, dejte mu subject a napište obsah. Nedávejte mu žádného příjemce. V textu můžete použít zástupné řetězce za obsahy jednotlivých sloupců a tím email personalizovat. Dejte si třeba tu práci, a napište ke každému kontaktu oslovení. Kolikrát nemusíte mít ani jméno uživatele, často ho jde rozpoznat přímo z emailové adresy. Rozepsaný email se automaticky uloží do konceptů.
Hromadný email

Vraťte se zpět do Google Tabulek a otevřte menu Doplňky -> Yet Another Mail Merge -> Start Mail Merge. Zde vyberte název sloupce, ve kterém je email příjemce. Poté vyberte rozepsaný koncept podle subjectu, a napište jméno odesílatele, které příjemci uvidí. A kliknutím na  Send Emails už odesíláte. Je to jednoduché.
Start Mail Merge

Jak jsem psal: Tento způsob se skvěle hodí na menší a jednorázové obesílky. Nemusíte řešit složitě nastavování emailových aplikací, kontrolování SPAM filtrů a podobně. Máte lepší zkušenosti s nějakým jiným řešením?

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation