3.10.2015#seberozvoj#život

Co mi dala rakovina?

Důležitým zlomem v mém životě pro mě byla rakovina, kterou jsem si prožil na přelomu roku 2014 a 2015. “Měl jsem z prdele kliku”, bych to pojmenoval dnes. To, co se mi stalo, mě donutilo přemýšlet. Hodně přemýšlet. V mnoha směrech. Jednou z věcí, kterou jsem si uvědomil bylo, že za několik posledních let jsem se ve spoustě věcech “zaseknul”. Zastavil jsem a nerostl jsem dál. Je to stejné, jako když se přestěhujete do nového bytu, připravíte si plány co všechno zrekonstruujete, opravíte, změníte. Uděláte půlku, a jak plyne čas, na druhou polovinu věcí si prostě zvyknete.

Člověk zpohodlní, a i když je vnitřně nespokojen, povrchně se smíří. Věřím, že každý z vás to zažil. Hodně jsem se díky rakovině ponořil sám do sebe. Na jednu stranu jsem se zklidnil, naučil jsem se poslouchat sám sebe. Zevnitř. Na druhou stranu jsem se rozhodl do své “druhé půlky života” vstoupit s odhodláním. Znovu jsem si definoval své cíle a s hrůzou jsem si uvědomil, že jsem pro většinu z nich vlastně do té doby neudělal vůbec nic. Jak je to možné?

K čemu jsou cíle? Podle mě člověk potřebuje cíle aby měl jeho vlastní život smysl. Jenže horší věc, než nemít cíle, je neodhodlat se pro své cíle “něco” udělat. Ta touha, která vás sžírá! Ten pocit nenaplnění! Je to hrozný pocit…

Jednou možností je se smířit s “průměrností”, druhou “něco udělat”. Vlastně, počkat. Ne “udělat”, ale dělat! Je možnost odhodit své touhy a říct si: “Na tohle nemám, toho nikdy nedosáhnu. Už po tom toužit nebudu a raději budu rád za to co mám.”, ale to nedokáže každý. Myslím, že to potřebuje ještě mnohem větší vyzrání, než samotné 100% odhodlání touhu posunout k realitě.

Člověk část viny svalí na druhé. Najde omluvu pro své nekonání. A tím se dostává do kolečka z kterého lze jen složitě vystoupit. Po čase se přistihnete, že děláte stále to samé, a nevede to k žádnému růstu. Ono je to jednoduché: Pokud člověk dělá pořád to samé, nemůže očekávat jiné výsledky.

Každý z nás je osobnost. Každý z nás dokáže to všechno co je v něm. Jenže jak to tam dostat? Dostanete to tam jen vy sami. Znáte taky tu radost z toho, když se naučíte něco nového? Ten pocit, když překonáte sami sebe…

Co chci sdělit? Nezasekněte se! Ohlédněte se jednou za čas zpátky a zeptejte se sami sebe:

  • Je tohle to co chci?
  • Vyhovuje mi jaké to je?
  • Co můžu změnit aby to tak nebylo?

Asi bylo na tohle téma už napsáno dost. Vnímám to tak, že je to věc, kterou nejde vysvětlit článkem někde na blogu. Je to stejné, jako když malému dítěti říkáte: “Nesahej na tu plotýnku, spálíš se”. Neuvěří vám, dokud se nespálí.

Každý znás potřebuje od života nějakou tu “ťafku”, při které se zastaví a ohlédne se. Přeju vám, aby ta ťafka nebyla bolestivá, aby přišla co nejdřív, a aby měla jediný dlouhodobý následek: “Lepší já”.

Kdo je Adam Motvička ?

Jsem mentor, partner, poradce, pozorovatel a poskytovatel feedbacku. A taky programátor kterého nebaví jen programovat, ale chce do všeho kecat a nenechat si nic pro sebe.

Miluju pomáhat lidem hledat jejich “aha” moment v jakékoli fázi jejich projektu.

Adam vás presvedčí, aby ste so svojmi nápadmi pracovali a nenechávali ich doma v šuplíku.

Patrik Mihalčin
Účastník kurzu "Chci podnikat..." a "Mistrovství v Trello"

Adam je člověk který neskutečně nabíjí pozitivní energii, začnete tak vidět hodně věci jinak. Přidává spoustu chutě a sil začít své touhy a cíle řešit.

Ondřej Luskač
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Z Adama úplně přímo číší jeho lidský přístup k problematice rozhodování o začátku podnikání. Nehodnotí a nesoudí, dává ucelený pohled a povídání je jasně strukturované, zřetelné a srozumitelné.

Michal Šatal
Účastník kurzu "Chci podnikat..."

Adam je super lektor, který čerpá hodně ze svých zkušeností a snaží se maximum předat dál.

Michaela Rašovská
Účastnice kurzu "Chci podnikat..."

Vstřícný a otevřený člověk, pro kterého je každé téma výzva. Byl schopný na svém kurzu tím, co sděluje zaujmout deset lidí na tři hodiny, a klidně by to zvládl ještě pár hodin.

Martin Hlaváč
Účastník kurzu "Chci podnikat..."


Adam Motvička, IČ: 74500431

Volejte na: +420 602 316 157

Pište na: adam@motvicka.cz

Přidejte si mě na Facebook

a sledujte mě na Twitteru.

mautic is open source marketing automation